Używki, Co Zaszkodzi Twojemu Zdrowiu Oczu

Nie masz wystarczająco dużo snu.

Czy wiesz, że twoje oczy potrzebują co najmniej pięć godzin odpoczynku każdej nocy? Pozbawienie snu jest główną przyczyną skurcze oczu. Podrażnienie też jest częstym problemem i, wraz z ogólną czerwienią, może pokazać, że oko tkanki nie otrzymują regularne doładowania, czego potrzebują.

Jeśli twoje oczy pozostało uczucie ciężkich, boli i czerwony, postaraj się zrobić noc lub dwie dobrze odpocząć, zanim się martwić. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest tak samo ważne dla dobrego zdrowia, jak dieta i ćwiczenia!

Możesz zostawić swoje odcienie w warunkach domowych.

Nie nosić okulary może być bardzo niebezpieczne dla oczu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego (UV) nie tylko nie zaszkodzi skórze, ale oczy, jak dobrze, i może prowadzić do takich chorób jak zaćma. Zawsze nosić okulary lub okulary ochronne, gdy na świeżym powietrzu, aby pomóc utrzymać zdrowe oczy na wiele lat.

Jesteś grubsza na twoich oczach.

Podrapałem się przypadkowy swędzenie w oczach, może być szkodliwe, jeśli nie Jesteś ostrożny. W przypadku alergii i podrażnienia oczu są wspólne (i denerwuje), to lepiej nie zbyt często trzeć oczy. Gdy to zrobisz, zawsze upewnij się, że twoje ręce powinny być czyste i suche, zanim dotykać oczu.

Trzymać nawilżające krople do oczu lub oczu-przemyć zestawu na rękę, jeśli swędzenie jest regularnie problemem, a jeśli występuje swędzenie, spróbuj zmyć go z oczu spada, a nie trzeć zbyt mocno oczy.

Nie dbać o swoich kontaktach.

Soczewki kontaktowe higiena ma kluczowe znaczenie dla zdrowego oka. Pozostawiając kontakty w zbyt długo lub umyć je w niewłaściwy sposób może spowodować uszkodzenie oka i poważne infekcje. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe i dyskomfortu nie dzieje, usunąć szkła kontaktowe, przemyć oczy i płukać soczewki z roztworem soli fizjologicznej.

Poczekaj, aż wszystkie eliminuje dyskomfort, zanim ponownie wstawić soczewki kontaktowe. Jeśli twoje oczy nadal są niewygodne, skonsultować się z lekarzem lub оптометристом.

Palisz.

Bardzo trudno jest rzucić palenie, ale twoje oczy będą Ci wdzięczni za to. Oprócz powodując raka płuc, choroby serca i inne problemy zdrowotne skutki palenia mogą być bardzo szkodliwe dla wzroku. Palenie znacznie zwiększa ryzyko rozwoju chorób oczu, w tym zespół suchego oka, zaćmy, jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej, które są wiodącymi przyczynami utraty wzroku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *