Prawda O Metabolizmie

Prawda O MetabolizmieGdyby twoje ciało było jak maszyna, jak samochód, metabolizm był wszystkim, co się dzieje w silniku, gdy jest uruchomiony. Ludzki metabolizm jest bardziej skomplikowany. To zestaw procesów biochemicznych, które wspierają w nas życie. Twój metabolizm jest szybkość, z jaką organizm wykorzystuje energię, mierzona jako liczba kalorii, które spalamy w ciągu określonego okresu czasu. Składa się on z trzech komponentów:

  1. Kalorie, niezbędne dla podstawowych funkcji https://www.cnsfoundation.org/xtrazex/ organizmu, takich jak oddychanie, krążenie krwi (w tym накачку serca), utrzymanie temperatury ciała, i po prostu istniejące. To twoje podstawowe tempo metabolizmu (BMR). W najwięcej ludzi, to określa 50 do 60 procent spalonych kalorii.
  2. Kalorie potrzebne do jedzenia, trawienia, wchłaniania i magazynowania żywności. Jest to spowodowane wpływem termicznym jedzenia (TEF). To wykorzystuje inne 10 do 15 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie.
  3. Kalorie, które używasz do obciążeń fizycznych. Nazywa się koszty energii związane z działalnością, to wynosi resztę kalorii spalamy.

Twój metaboliczny tempo wzrasta taktować jesz i, Of course, zapewnić siłę dla ciebie ruszać się wokoło. Te zwiększenia zmienia od osoby osoba.

To, że wielu z nas pragną wiedzieć, – to to, jak możemy zwiększyć nasz BMR, aby spalały więcej kalorii szybciej, w ten sposób (być może) by zrównoważyć nadmierne spożycie żywności i zbyt niskie napięcie.

Tempo metabolizmu: niektóre trudnościTempo metabolizmu: niektóre trudności

Płeć, wiek, poziom hormonów, a także rozmiar i skład ciała wpływają na tempo metabolizmu. Kobiety z reguły mają niższe wskaźniki BMR, niż mężczyźni, a starsi ludzie są niższe, niż młodzi. Po części to dlatego, że mięśnie spalają więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa, i w ten sposób przyczynia się do zwiększenia BMR.

Klimat wpływa również na BMR, który wznosi się w gorących temperaturach, choć czasami i w zimnie. Gorączka wzrasta, podczas gdy głód i niedożywienie zmniejszają. Twoje geny pomagają również określić szybkość metabolizmu.

Inny czynnik: ludzie, którzy denerwują się lub poruszają się nieświadomie (to, zdaje się, genetycznie kontrolowane, w dużej mierze), zazwyczaj mają większą szybkość metabolizmu. On zabiera kalorie fidget, tak fidgeters może być szczuplejsze. To nie jest sprawiedliwe-jeśli nie skrzypek, raczej nie można rozpocząć naukę, aby być jednym.

Skazani być grube?

Wiele osób oskarża ich niski BMR dla otyłości, ale to nie wszystko, co trzeba. Niski BMR może predysponować ludzi do zwiększenia masy ciała, oczywiście. Ale BMR zwykle wyższe w otyłych ludziach, bo potrzebują więcej kalorii tankować ich wielkie ciała (miewają skłonność być sedentarni, jednak, i w ten sposób użyć mniej energii w działalności).

Jak na ironię, jeśli ważysz 200 funtów i dieta do 150, swój BMR będzie niższa, niż człowieka, który ważył 150 wszyscy razem. W ten sposób będzie łatwiej przytyć z powrotem. Jeszcze jeden przykład „nie fair!”

Pokonać system: proteina droga?Pokonać system: proteina droga?

Choć organizatorzy Atkins i South Beach diet powiedzieli „tak”, odpowiedź nie jest jasna. Ja szczerze że ja akceptuje swoje ciało trochę więcej energii, aby przetwarzać białko niż carbs. Ale to nie oznacza, że stracisz na wadze na diecie o wysokiej zawartości białka-to zależy ostatecznie od tego, ile kalorii można konsumować i ile spalasz. Ma więcej białka ma bardzo niewielki wpływ na szybkość metabolizmu.

Inne czynniki, które oczekują, że zwiększają metaboliczne tempo obejmują (1) częste jedzenie małych posiłków zamiast 2 lub 3 wielkich ones (2) dodatek zielonej herbaty, i (3) dostawać dosyć sen. Teoria „wypas” nigdy nie udowadniał utratę masy ciała-Badania są nieliczne, a większość z nich nie stwierdzono znacznego zwiększenia szybkości metabolizmu. Ekstrakt z zielonej herbaty, często повышаемая jak pomoc ciężar straty, mogła pomóc w teorii ze względu na niektórych fitochemikalia (w tym kofeina) w herbacie, ale studia dawały niekonsekwentnych rezultaty, i każde takie oddziaływanie jest prawdopodobny być mało i krótko. Kilka badań wiązał niedostateczny sen wraz ze wzrostem masy ciała i, w miarę możliwości, zmniejszoną prędkością metabolizmu, ale skutek utraty snu raz nie mierzył. Jest oczywiste, że jeśli jesteś zmęczony brakiem snu, masz mniejsze szanse trenować.

Pożegnanie myśli: istnieje, niestety, nie schludny triku na zwiększenie podstawowej przemiany materii. Ale łatwo podkręcić drugą część metabolicznej równania-twoje koszty energii związane z działalnością,—po prostu ćwiczyć więcej. Czasami twierdzi się, że ćwiczenia siłowe mogą znacznie zwiększyć BMR. Ale średnie goście siłowni nie budują odpowiednią mięsień dokonywać znacząco ograniczająca smutku po-skutki. Bardziej znaczące kalorii spalanych podczas ćwiczeń. Ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub szybki marsz spala więcej kalorii niż trening siłowy i najprawdopodobniej znacznie zwiększyć tempo metabolizmu później—przynajmniej na krótko. Zrównoważony trening powinien obejmować zarówno tlenowych, jak i ćwiczenia siłowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *